Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Kırsal Kalkınma Desteği Deprem Bölgesine Sürüyor… Üç Adet 65 Tonluk Besleme Kamyonu Daha Yola Çıktı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), yerli üretimi ve üreticiyi desteklemek amacıyla kurulan BAKAP Tarım Yerleşkesi’nde yetiştirilen mısır silajlarını depremden etkilenen bölgelere göndermeye devam ediyor. İlk etapta Kahramanmaraş, Malatya ve Hatay’da yapılacak 370 tonluk yem takviyesinin yaklaşık 100 tonu bölgelere ulaşırken, 65 tonluk üç tır daha yola çıktı.

Depremzede vatandaşların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için çalışan Ankara Büyükşehir Belediyesi, bölgede hayvancılıkla uğraşan üreticilere kırsal kalkınma desteği vermeye başladı. ABB, başkentte yerli üretimi ve üreticiyi desteklemek amacıyla kurduğu BAKAP Tarım Yerleşkesi’nde yetiştirdiği mısır silajlarını, depremden etkilenen bölgelerde hayvancılıkla uğraşan üreticilere gönderiyor.

ABB Lideri Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “BAKAP Tarım Yerleşkemizde yetiştirdiğimiz mısır silajları ile başta Kahramanmaraş, Malatya ve Hatay olmak üzere toplam 370 ton yem desteği sağlıyoruz. Bölgelere yem ulaştı. 3 adet 65 tonluk TIR tırı daha yolda. Tarım ve hayvancılığı yeniden buluşturuyoruz” notuyla paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu