Teknoloji

M3 İşlemcili Macbook Air yakında tanıtılabilir

Geçtiğimiz ay ise yeni M2 Pro ve M2 Max işlemcileri ile kullanıcılarını şaşırtmıştı. Macbook pro‘leri tanıtan Apple, geçtiğimiz haftalarda tüm Macbook modellerini M1 ve M2 işlemcili olarak satışa sunmuştu. Windows 11 sanallaştırma ayağı getiriyoraçıklamıştı.

Yeni Macbook Pro’ların ardından gözler yeni Macbook ve Macbook Air modellerine çevrildiğinde ortaya çıkan teze göre M3 işlemcili Macbook’ları beklenenden çok daha erken görebiliriz.

Bu yılki WWDC’de tanıtılabilir

9To5Mac ve Bloomberg yazarı Mark Gurman, ortak bir kaynaktan edindikleri bilgilere göre Apple’ın bir süredir M3 işlemcili Macbook ve Macbook Air modelleri üzerinde çalıştığını iddia etti.

Sızdırılan belgelerdeki verilere göre M3 işlemcili Macbook’lar tıpkı M2 işlemciler gibi. 8 çekirdekli ve 16 çekirdekli modeller olacak . Ayrıca belgelerde yer alan bazı bilgilere göre Apple, M3 işlemcili Macbook Pro ve M3 işlemcili ve OLED ekranlı iPad üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ama şirket şu anda ana odak noktası yeni nesil Macbook ve MacBook Air.

Mark Gurman’a göre Apple, 2024 yılının ortalarında tanıtılması beklenen yeni M3 işlemcili Macbook’ları ve Macbook Pro’ları piyasaya sürüyor. bu yıl haziran ayında yapılması beklenen WWDC23’te tanıtılacak. . Ancak M3 işlemcili Macbook Pro ve iPad’in tanıtımı yıl sonuna kadar tamamlanmış olacak. Hatta 2024’ün ilk çeyreğine kadar uzayabilir..

13 ve 15 inç olmak üzere iki boyutta satışa sunulacak olan Macbook ve Macbook Air modelleri. Fiyatlarda önemli bir artış beklenmiyor.Cupertino teknoloji devinin bu cihazlar için tam planları neler? Şimdilik bir sır olarak kalıyor.

serinhisarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu