Ekonomi

Depsaş Enerji’den tarımsal sulama aboneleri için açıklama

Dicle Elektrik Perakende Satış AŞ (Depsaş Enerji), tarımsal sulama abonelerinin birikmiş borçlarına ilişkin açıklama yaptı.

Depsaş Enerji’den yapılan açıklamada, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki 6 ilde elektrik temin hizmeti verildiği, Türkiye’de 13 milyar kWh olan tarımsal sulama enerjisinin 6,5 milyar kWh’den fazlasının bölge çiftçileri tarafından kullanıldığı belirtildi. .

Açıklamada, hizmet bölgelerinde tarımsal sulama yapan bazı çiftçilerin kullanılan elektriğin bedelini zamanında ve eksiksiz ödediği belirtildi. kelimeler kullanıldı.

Açıklamada, deprem mağduru olan çiftçilerin elektriğinin iddia edildiği gibi kesilmediği, aksine tarımsal faaliyetlerin devamlılığının sağlandığı kaydedildi.

Açıklamada, yıllardır devam eden alacakların tahsiline yönelik uygulamanın yeni bir uygulama gibi gösterilip gündeme getirilmesinin gerçeği yansıtmadığına dikkat çekilerek, şunlar kaydedildi:

“Kurumumuza olan borçlarını ödemeyen çiftçilerimizin depremde ağır hasara uğradığını, binaları yıktığını veya hasar gördüğünü belgelemesi halinde iadeleri yapılacak. Kesinti iade edilecek. Faizsiz de olsa kredi, gecikme zammı ve hatta anaparanın dörtte birinden feragat edilerek geldiğimiz noktada taşınmaz bir borç yükü ile bu durumun kesintisiz elektrik hizmeti sağlanması açısından sürdürülebilir olmadığı bir gerçektir. Tarımsal gelişmeyi sürdürülebilir bir şekilde sürdürmeyi ilke edinmiş bir şirket olarak, borcunu ödememekte ısrar eden abonelerimizin alacaklarının tahsili konusunda yasal haklarımızı kullanmaya her zaman özen göstermekteyiz. kesintisiz enerji sağlama misyonumuzu yerine getirmek ve bölgemizdeki kullanıcıların mevcut durumdan olumsuz etkilenmesini önlemek amacıyla kamuoyunun da takdir edeceği üzere ion, eski borçlar kanun ve yönetmelikler çerçevesindedir. içinde toplanması ticari bir gereklilik ve gerçektir.

akincilarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu