Haber

İSTANBUL-AVCILAR’DA KİRACININ EVI YAKALADIĞI İDDİASI SAHİBİYLE TARTIŞTI

AVCILAR’da 3 katlı binanın 1’inci katındaki apartmanda kalan ve ev sahibi ile bir süredir anlaşmazlığa düşen kiracının, evi boşalttıktan sonra daireyi yaktığı iddia edildi. Yangın sırasında apartmanda meydana gelen patlama nedeniyle duvarlar çöktü. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadı.

Tahtakale Mahallesi Doruk Sokak’ta bulunan 3 katlı binanın 1’inci katındaki kiracı, üst katta oturan ev sahibi ile bir süre tartıştı. İddiaya göre, geçtiğimiz günlerde evi boşaltmasını isteyen ev sahibi ile tartışan kiracı, evi yakmakla tehdit etti. Bugün saat 04.00 sıralarında daireden yükselen alevleri görenler durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Gruplar üst katlarda oturanları tahliye etti. Zaman zaman patlama seslerinin de duyulduğu yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, yaklaşık 1 saat süren çalışmayla yangını söndürdü. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, binada hasar oluştu.

“BİNA YAKILDI”

Ev sahibi ile tartıştıktan sonra kiracının evi yaktığını öne süren mahalle sakinlerinden Ali Örünç, “Ev sahibi ile tartıştıktan sonra kiracı evi yakacağım, yıkacağım dedi. Ev sahibine ‘yanmaz’ dedim ama adam gerçekten evi yaktı.Bavulunu aldığını gördük.Çocuklarını da alıp binadan çıktı.Yandı.Yangın sırasında patlama oldu.I Yangından sonra içeri girmeye çalıştı. Çocukları üst kata çıkardık. Olayda kimsenin yaralanmadığını söyleyen Övünç, “Çocuklarını da alıp gitti. Ama olan burada komşularımızın başına geldi. Çocukları yukarı çıkardık, çok korktular. Biz de korktuk, ne olduğunu anlamadık. Yaralı yok. Para israfıydı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu